Finále Mistrovství České republiky ve volejbale mladších žákyň 2017

Ve dnech 6. – 8. května 2017 pořádalo královské město Uherské Hradiště finálový turnaj nejlepších 16ti týmů mladších žákyň z České republiky. Celému finále předcházelo několik kol krajských přeborů a regionálních kol, kde postupně poměřovaly své síly a sehranost týmy ze všech regionů ČR. Vítěz krajské soutěže Zlínského kraje a regionálního kola v Novém Jičíně se stal tým z Uherského Hradiště pod vedením trenérů Petra Plačka a Ivy Lackové.
Třídenní turnaj probíhal v Městské sportovní hale a v prostorách tělocvičny Gymnázia (GUH). Díky složitému a místy i nelogickému systému mistrovského turnaje se domácímu družstvu nepodařilo postoupit do finálových kol a bojů o medaile. Může být však právem pyšné za zisk 10. místa.
Celý turnaj provázela přátelská a soutěživá atmosféra, kterou pečlivě zaznamenávala kamera televize tv.com i přímý přenos prostřednictvím facebookových stránek. Vítězem a mistrem České republiky se stala děvčata z Dukly Liberec, stříbrnou medaili získala děvčata BVC Chodov a třetí příčku obsadilo družstvo PVK Olymp Praha.
Díky obrovské podpoře Zlínského kraje a samotného města Uherské Hradiště mohl proběhnout, dle názoru trenérů, jeden z nejkrásnějších turnajů MČR. Velký dík patří především také celému volejbalovému oddílu TJ Slovácká Slavia, všem trenérům, asistentům a rodičům, kteří pomohli celý turnaj zorganizovat. Krásným zážitkem při zahájení a ukončení turnaje bylo vystoupení pěveckého sboru ZUŠ Uherské Hradiště.