První liga kadetek

Další kola ligy kadetek očima hráček

Nikča a Zuzka Látalová

Petr Plaček

N + Z: V sokolovně v Brně jsme odehrály čtvrté a páté kolo první ligy kadetek. Sokol Brno měl být náš největší soupeř ve skupině. Ve výsledkové tabulce figuruje hned za námi na druhém místě. První set jsme hrály celkem vyrovnaně, set jsme nakonec  uhrály v koncovce. Potom jsme si zvykly na na nové prostředí a s velkým přehledem uhrály i zbývající dva sety.  3:0 pro Hradiště.

Pp: Druhý zápas byl podobný, jedovatý servis, dobrá práce při obraně v poli, vynikající síť a opět zasloužené vítězství 3:0.

N + Z: O týden později domácí zápasy s Frýdlantem nad Ostravicí. To byl soupeř, se kterým jsme si věřily na vítězství. První zápas jsme zatlačily soupeřky podáním a nekompromisním útokem. Nedařil se jim příjem a tak jsme vyhrály 3:0 s velkým bodovým rozdílem v každém setu. Pak začal druhý zápas. Po dvou setech, které se nesly v režii prvního zápasu jsme vedly 2:0.

pp: Pak nastal obrat. Oku diváka nelíbivý volejbal plný chyb na obou stranách. Domácí hráčky se přestaly koncentrovat a lacině odevzdaly třetí set soupeři.

N + Z: Pak jsme se naštěstí vzpamatovaly a čtvrtý set jsme zaslouženě vyhrály. Výsledek 3:1 a dalších 6 bodů zůstalo doma.

N + Z: První půlka základní části je za námi a začínají odvety, jako první SK UP Olomouc.

S tímto soupeřem jsme hrály první zápasy v domácí hradišťské hale a zaslouženě vyhrály 3:0 a 3:1, proto jsme jely do Olomouce s klidem favoritů, vždyť jsme zatím nepoznaly porážku. Olomouc hraje pěkný, rychlý volejbal, a to je styl , který nám vyhovuje. Hrály se vyrovnané zápasy, domácí hráčky často v začátcích setů vedly, ale zvedly jsme hlavu a zaslouženě vyhrály 3:0 a 3:1.

pp: Trochu nám dělal problém velký prostor kolem hřiště, soupeř měl navíc výborný servis, ale nakonec jsme vždy dokázali zužitkovat naši dobrou hru v obraně a skvělý útok.

V sobotu 1.prosince jsme hostili TJ Nový Jičín. Velmi bojovné družstvo, které hraje srdcem, hecuje se a fandí si až do posledního balónu. U domácích děvčat se projevila lepší technika, agresivnější útok, herní převaha a po zásluze vyhrála slovácká i předposlední kola letošního roku 3:0 a 3:1 a zatím neohroženě vede svoji skupinu bez porážky.

Nikča a Zuzka Látalovi

Petr Plaček