Začátek sezóny prvoligových kadetek

První kola ligy kadetek očima hráček

Peťa Janků, Kačka Račická

Sezónu 2018/19 jsme zahájily prvoligovými zápasy s Olomoucí, které jsme vyhrály 3:0 a 3:1. Jelikož jsme hrály na domácí půdě, nemusely jsme si zvykat na nové prostředí, a tak jsme hned na začátku nastoupily v plné parádě. Hrálo se nám dobře, ale škoda 1. setu v 2. zápase, kde jsme si to prohrály vlastními chybami, přesto se nám povedlo výsledek zvrátit a zápas vyhrát.

Víkend na to nás čekalo pár zápasů v Novém Jičíně. První zápas jsme vyhrály 3:0, ale v prvním setu druhého zápasu se nám moc nedařilo a tak si děvčata z Jičína uhrály jeden set. Ve druhém setu jsme se vzchopily a vyhrály ho a všechny následující. Domů jsme odjížděly s 6 body.

O týden později jsme v Uherském Hradišti nastoupily proti Znojmu. Znojmo je náš dlouhodobý soupeř, s ním se nám hrálo vždycky dobře a i tentokrát tomu nebylo jinak. Ze zápasů jsme si odnesly 6 bodů výhrami 3:0 a 3:0. Ziskem 18 bodů se dostáváme na první místo v tabulce.

Potud holky.

Mě už nezbývá než dodat – ,,super,, a doufat, že zatím velmi slibně rozjetá sezóna dopadne k naší spokojenosti a dotáhneme to až k baráži o extraligu kadetek. A rozhodně si myslím, že by nejvyšší soutěž mladšího dorostu Uherskému Hradišti slušela.

Petr Plaček