Historie

Volejbalový oddíl TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště

 

Tělovýchovný oddíl volejbalu Slovácké Slavie pracuje v Uherském Hradišti pod taktovkou zkušených trenérů již několik desítek let. Za celou dobu své působnosti si na své konto připsal spoustu úspěchů a odehraných soutěží, kde hrdě reprezentuje hradišťský volejbal; namátkou například pravidelná účast v semifinále několikrát proměněnou ve finále MČR žákyň, pravidelný start v celostátních ligových soutěžích, účast v Českém poháru, spoustu mezinárodních turnajů aj.

Klub se specializuje na výkonností volejbal, tedy na výchovu a hráčskou přípravu primárně volejbalistek, ale také volejbalistů, kteří se pak mohou volejbalu věnovat opravdu na těch nejvyšších úrovních a profesionalitě. Mládeži je věnována velká pozornost od přípravných družstev přes žákyně až po juniorky. Cílem klubu je tedy dosahovat co nejlepších výsledků nejen v soutěžích, ale i u jednotlivých hráček. Naše nejvýraznější hráčky, které začínaly právě v našem klubu, jsou například Vendula Haragová, Tereza Pietropaolo, Šárka Nakládalová, Veronika Opravilová, Eva Krystová, Denisa Halamíčková aj.

Hradišťský volejbal poskytuje zázemí již nejmenším dětem v přípravce (smíšená družstva chlapců a děvčat) a pokračuje všemi kategoriemi již rozdělenými, tedy mladšími a staršími žákyněmi, kadetkami, juniorkami a ženami. Každá věková kategorie má své trenéry, pravidelné tréninky a soutěže.

Kromě hlavní volejbalové sezóny na Sportovní hale, která začíná koncem srpna a končí koncem května, náš klub poskytuje tréninky i beach volejbalu, jehož hlavní sezóna je od května do září. Součástí beache jsou tři kurty, které máme ihned vedle haly. Beach je nedílnou součástí letní přípravy našich hráček.
Volejbalový klub v Uherském Hradišti nevychovává své hráče a hráčky pouze během tréninků, ale také během spousty přípravných turnajů a zápasů, na které se jezdí v průběhu celého roku. Sezóna uherskohradišťského volejbalu je pro hráčky pestrá. Celá začíná letní přípravou. Součástí je tak soustředění, které se skládá z jednoho týdne fyzické přípravy v horách (kolo, běh, vytrvalost, kruhové tréninky apod.) a dvou týdnů na sportovištích v Uherském Hradišti, kde si hráčky budují nejen fyzičku, ale především individuální herní dovednosti. Následuje intenzivní hráčská příprava na hale pro šestkový volejbal, navazují pravidelné tréninky, soutěže, zápasy a turnaje. Doprovodným programem tréninků jsou pravidelné lekce fyzioterapie a strečinku, které zabraňují sportovním zraněním a dokonávají kompletní přípravu hráček na hru. Po červencové pauze, regeneraci a odpočinku hráčky naskakují opět do volejbalového světa.