Pár slov k roku 2020 z hlediska volejbalu

Dovolte mi pár slovy zhodnotit nedávno uplynulý rok 2020. Jedná se snad o zatím nejtěžší rok v historii oddílu volejbalu. Nejtěžší ve smyslu nejistoty z budoucnosti, obav z neznámé pandemické nákazy, nemožnosti dobře zúročit spousty hodin při domácím posilování a velké frustace z nemožnosti dělat to co nás baví a to hrát. Bohužel jsme nezvládli odehrát spoustu zápasů a sezóna 2019/2020 skončila bez výsledků snad ve všech mládežnických kategoriích. Ač  to z těchto řádků nevypadá, přesto jsme nezaháleli. Trénovalo se naplno i v měsících, kdy mají hráčky zasloužené volno a prázdniny, v červnu a v červenci. V srpnu a v září jsme stihli kompletní přípravu na další sezónu, včetně několika soustředění a přípravných turnajů. Příprava byla delší a intenzivnější než v minulých sezónách.

Pak nastalo další období bez tréninků a hlavně bez toho proč to děláme, bez zápasů. Musím vyzdvihnout morálku nejenom trenérů, kteří studují tréninkové metody, vymýšlí pro holky cvičení a pravidelně s nimi komunikují online, ale hlavně hráček slovácké. Pravidelně doma posilují, chodí běhat a neskutečně na sobě makají i když nemají žádnou jistotu, že se situace změní lepšímu. Makají, věří v lepší časy  a za to jim patří velké uznání a dík.

Velmi rád také musím vyzdvihnout chování našich partnerů, kteří i v těchto nelehkých dobách nestopli pomoc sportu, ale hledají cesty, jak udržet podporu mládežnickému sportu na vysoké úrovni.

Chtěl bych poděkovat partnerům, bez kterých bychom nebyli tak daleko a vůbec bychom nemohli pomýšlet na soutěže, které hrajeme: extraligu kadetek, 1 ligu juniorek, 1. ligu kadetek a Český pohár žákyň.

Jsou to hlavně:  Zlínský kraj, sportovní agentura NSA, město Uherské Hradiště.

Děkujeme

Vedení VO TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště