Sezóna 2017/2018 z pohledu trenéra starších žákyň :)

Vážení příznivci hradištského volejbalu, fandové, rodiče a hráčky. Dovolte mi malé zamyšlení  nad právě uplynulou sezónou, která nám pomalu končí a mizí v propadlišti dějin.

Jak jsem již několikrát psal zážitky z Českého poháru, letošní sezóna byla nad očekávání a v součtu úspěchů jedna z nejlepších v historii oddílu.

Začalo to celé druhým místem na srpnové přípravě, dále dvě vítězství na mezinárodních turnajích a to v Pezinoku a Skalici, rozstřel kraje žákyň bez ztráty setu. Poté přišla kvalifikace na Český pohár a jasný postup z prvního místa. Radost rodičů blížící se téměř euforii, ale já měl smíšenné pocity. Samozřejmě obrovská radost, na druhé straně trochu obava z budoucnosti, když jsem si uvědomil, že další jízdu na vítězné vlně  očekávají nejenom hráčky, jejich rodiny, ale vlastně celý oddíl. Bál jsem se hodně, protože před námi bylo mnoho zápasů a vím, že mnoho takových rychlých startů nekončí dobře. Ale pak přišlo druhé kvalifikační kolo  Českého poháru a to Morava a Východní čechy, turnaje Zlínského kraje žákyň a opět fantastická dominance. A euforie rostla. A to vše do Vánoc!

Pak došel leden a s ním první finálové kolo první osmičky Českého poháru hrané doma v Městské sportovní hale. Přijely Čechy  a bylo to poznat. Trochu jsme se zalekli a bylo z toho páté místo a trošku zklamání. Ale zůstáváme v první osmičce! Druhé finálové kolo Brno. Opět zůstáváme v první osmičce! A pomalu se blíží jeden z nejlepších výsledků v rámci oddílu. Mezitím kraj a tam jsou zkušennosti z ČP znát.

Přichází finále Českého poháru v Přerově. Čtvrté místo a celkem páté místo v prestižním  šestikolovém celorepublikovém turnaji. Hodně, ale opravdu hodně dobré. :).

Mezi ČP vítěztví v KP Zlínského kraje, Poháru PVKS bez stráty setu – pomyslná třešnička na dortu.

Pak přišla kvalifikace na MČR starších žákyň, opět bez porážky a všichni už jsme se viděli s medailemi na krku :). No pak přišlo rozlosování základní skupiny a věděl jsem, že to bude sakra těžké. Na rozjezd Žatec 2:0, pak přišel, jak píše Erik Nezhoda z KP Brna na webu ČVS zlatý hřeb pátečního večera a to zápas s Lokomotivou Plzeň. První set výhra a čelist šla dolů, pak začla úřadovat jedna z nejlepších útočnic na turnaji  a to Barbora Pospíšilová a bylo to 2:1 pro Plzeň, ovšem spokojennost – dobrá hra, pěkný a bojovný volejbal, jak se na finálový turnaj MČR sluší.

Ráno hodně  zklamání z prohry s Hradcem Králové a Lanškrounem oba 1:2 a už jsme věděli, že letos to necinkne a pokud nezabereme tak to bude max deváté místo. Pak se dostavil starý team, ochotný nechat na hřišti všechno a byla dvě vítěství a to Karlovy Vary – budoucí mistr,  jako jediní jsme je porazili, a dále obhájce z  loňska celek Kralup 2:0 a byli jsme ve skupině o páté až osmé místo.

Neděle – UH – Chodov 2:0, UH – Lanškroun 2:1 a jsme pátí v ČR. To je fantastický výsledek  🙂  🙂  :).

od 31. 5. do 4.6. jsme reprezentovali ČR v polském Starogardu Gdaňském na jubilejním XXX. ročníku mezinárodního turnaje ve volejbale U – 16. Států 16,  družstev 30 a celkem 2. místo. Bomba!!

Myslím, že letošní sezóna patří mezi vůbec nejúspěšnější v rámci celé Slovácké Slavie.

Děkuji všem, kteří se o tento úspěch zasloužili a přeji si, aby pomyslná léta tučná trvala co nejdéle a léta hubená se volejbalu v Uherském Hradišti pokud možno vyhnula. A to je pro další roky obrovský závazek pro všechny hráčky, trenéry i funkcionáře oddílu.

Za družstvo starších žákyň Petr Plaček – trenér