Sezóna pro extraligové kadetky začala úspěšně

V sobotu 21. září začala sezóna pro družstvo kadetek slovácké historicky prvními zápasy v nejvyšší soutěži v ČR, extralize kadetek. Torzo týmu, které vybojovalo postup do extraligy  si jelo pod vedením nové kapitánky Kačky Račické okusit nejvyšší level do bašty volejbalu,  Prostějova.  Nutno říci, že jsme celek Prostějova, vedeného trenérem Alešem Novákem zaskočili hned od prvních balónů.  První set celkem opatrný volejbal z obou stran, z té naší ještě umocněn novým prostředím ryze technicky řešené haly Národního sportovního centra. Litý beton, hodně světla, světlý povrch podlahy a hodně čar. Přesto jsme celý set vedli a slovácká nakonec zaslouženě vyhrála 25:21.  V druhém setu,  za stavu 18:8 pro Prostějov po vybraných timeoutech  jsem musel sáhnout po dvojstřídání. Střídání změnilo rytmus hry, nastal obrat a set jsme nakonec vyhráli 25:23. Poté soupeř téměř rezignoval a výsledek třetího setu 25:17.  Stav 3:0 pro slováckou a první 3 mistrovské body na kontě. Super.

Druhý zápas jsme si už nepřipustili žádné překvapení a také tento vyhráli hladce 3:0 po setech 25:15, 25:17 a 25:15. Dařilo od servisu, přes obranu až po útok a mohu s klidným srdcem říci, že všem hráčkám.

První cenné body máme doma a víme, že ač oslabeni můžeme díky týmovému výkonu zahrát pěkný volejbal a zažít pocit z vítěztví i v extralize.

Děkuji všem hráčkám a doufám, že budu moci o vítěztvích kadetek psát co nejčastěji.